Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

+48533434377  
biuro@hydraulika.zgora.pl

Rydza Śmigłego 14/8
Zielona Góra, 65-610

Instalacje wodne i kanalizacyjne

 Na czym polega usługa?:

Usługa ta polega na wykonaniu kanalizacyjne częściowej lub pełnej instalacji wodnej i kanalizacyjnej w mieszkaniu, domku, biurze lub sklepie. Pewne etapy wykonania usługi w poszczególnych miejscach będą się różnić.

 

1...Zaczynamy od przygotowania przez hydraulika : 

- przyłączy do sieci wodociągowej oraz przyłączy do sieci kanalizacyjnej (domki lub nowo budowane budynki).

 

2...W momencie zakończenia budowy budynku do stanu surowego, wykonujemy dalsze prace hydrauliczne polegające na rozprowadzeniu rur wodnych, kanalizacyjnych oraz przygotowanie systemu ogrzewania.

 

3...Zakończenie usługi polega na sprawdzeniu szczelności, montażu pieca, sprawdzeniu działania układu oraz wypełnieni niezbędnej dokumentacji.

 

 

Dlaczego tak ważne jest prawidłowe wykonanie instalacji wodnej i kanalizacyjnej?:   

   

Instalacje wodne i kanalizacyjne muszą być sprawne na lata, dlatego tak ważne jest ich przygotowanie przez wykwalifikowanego hydraulika. Solidne wykonanie i bezawaryjność skutkują ogromnym zadowoleniem mieszkańców, oraz poczuciem bezpieczeństwa.

 

Oszczędzają pieniądze z dwóch powodów:

 

1...  Ekonomika pracy. 

2...  Brak awaryjności.

 

Kiedy powinniśmy pomyśleć o instalacji wodnej i kanalizacyjnej?:   

   

Na temat instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej należy pomyśleć już w fazie pierwszych kroków w budowie domu. Pomimo tego że wykonuje się ją w dużej części w momencie gdy zostanie zakończony stan surowy to wcześniej należy przeprowadzić część prac.

Obowiązkowo trzeba przygotować wyprowadzenia przyłączeń do sieci wodno-kanalizacyjnej oraz dostosować ich lokalizację do planowanych bądź istniejących przyłączy. Pamiętaj, że sposób dopływu wody oraz wykonania odprowadzenia powinien być określony w pozwoleniu na budowę.

Lokalizacja   własnego  ujęcia  wody   oraz   zbiornika bezodpływowego  tzw szamba  lub przydomową oczyszczalnię ścieków należy mieć uwzględnione w planie zagospodarowania przestrzennego co należy zgłosić w starostwie.

Po przygotowaniu projektu oraz przyłączy , należy rozplanować (zaprojektować ) instalację wodną wewnątrz budynku. Musi ona być dokładnie przemyślana oraz poprowadzona w miejscach, w których nie jest narażona na zniszczenia, przewiercenia lub uszkodzenia spowodowane innymi działaniami. 

 

ja