Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

+48533434377  
biuro@hydraulika.zgora.pl

Rydza Śmigłego 14/8
Zielona Góra, 65-610

Rzadko kiedy zdarza się w nowych instalacja wykonanych z rur PCV, aby zatkała się rura 110 mm. Problem ten jednak występuje często w rurach mniejszych takich jak:

- fi 50 mm

- fi 40 mm

- fi 32 mm.

Jak o nie dbać zawczasu aby nie trzeba było wołać firmy do udrażniania rur?

 

     Na rynku jest dostępnych wiele środków, które sugerują nam skuteczne udrażnianie nawet przy całkowitym zatorze. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że aby zadziałał taki złoty i reklamowany środek kanał odpływowy musi być wolny od wody. Oczywiście są środki, które teoretycznie rozpuszczą zator w zalanym kanale jednak zależy czym ten zator jest spowodowany.

Niestety wiele osób wsypuje granulowane preparaty do zalanych rur odpływowych co skutkuje bardzo często wytworzeniem się skamieniałego zatoru.

     Jednym z pomocnych środków po odpompowaniu wody wydaje się tutaj preparat w żelu lub w płynie - warto tutaj jednak zwrócić uwagę na fakt, że taki płyn oczyszcza tylko spód rury. Nie oczyszcza jej pełnego światła. 

Poproś hydraulika po mechanicznym udrożnieniu rury kanalizacyjnej, aby wykonał ciśnieniowe czyszczenie rur. Z zakresu naszej oferty - ciśnieniowe czyszczenie rury jest dodatkowo płatną usługą. 

Zwróćmy uwagę, że  aby nasze rury kanalizacyjne mogły być użytkowane przez kilkadziesiąt lat bez problemów zatykania się. Ciśnieniowe czyszczenie rur powinno się odbywać w trudnych i mocno użytkowanych instalacjach co roku. 

1. Trudne i mocno używane instalacje kanalizacyjne spotykamy:

- w kawiarniach,

- restauracjach,

- hotelach,

wszędzie tam gzie jest ogromna ilość tłuszczów, które są ciężko rozpuszczalne.

2. Dużo użytkowane rury kanalizacyjne odchodzące od pisuarów... W nich pojawia się mnóstwo białego osadu, który z czasem może zapychać syfony oraz rury.

3. Instalacje przy brodzikach wykonanych w płytkach.

Hydraulicy często stosują tutaj rury o zbyt małej średnicy co jest powodem ich szybkiego zapychania się.

4. Długie odcinki rur fi 50, fi 32 - mały otwór powoduje zmniejszenie  światła rury powoduje ich powolne zapychanie się co z czasem może powodować ogromne problemy z zapychaniem i korkowaniem się rury.