Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

+48533434377  
biuro@hydraulika.zgora.pl

Rydza Śmigłego 14/8
Zielona Góra, 65-610

  • Jak często wymieniać bojler?
  • icon Jak często oczyszczać rury kanalizacyjne?

Wymiana bojlera a poprawnie mówiąc -  elektrycznego podgrzewacza pojemnościowego, powinna być wykonywana według zaleceń producenta.

Jednakże należy zwrócić również uwagę na twardość wody. Tam gdzie po przegotowaniu wody zauważamy ciemny osad - taką wymianę należy dokonywać szybciej. 

Pamiętaj - wymień bojler za nim sam się zepsuje... Dzięki temu unikniesz - mycia się w zimnej wodzie!!!

Read More

Rzadko kiedy zdarza się w nowych instalacja wykonanych z rur PCV, aby zatkała się rura 110 mm. Problem ten jednak występuje często w rurach mniejszych takich jak:

- fi 50 mm

- fi 40 mm

- fi 32 mm.

Jak o nie dbać zawczasu aby nie trzeba było wołać firmy do udrażniania rur?

Read More

 Naprawy Hydrauliczne, Naprawy osprzętu hydraulicznego

Na czym polega usługa?

 

Usługa naprawy hydrauliczne i naprawy osprzętu hydraulicznego jest związana ze wszystkim naprawami, serwisami urządzeń, wycieków, które nie występują jako nagła awaria. 

Mają Państwo z cieknącym, kranem lekkim wyciekiem na rurze, może zatkały się jakieś filtry wstępne. Hydraulik przyjedzie z miłą chęcią i sprawdzi co da się naprawić , czy coś musi podlegać wymianie. Usługa jest płatna nawet jeżeli zostanie wykonana tylko weryfikacja stanu urządzenia a Państwo nie zdecydujecie się na wymianę.

Usługa jest również związana z wszelkiego rodzaju naprawami przez hydraulika, kabin prysznicowych (wózków przesuwnych, uchwytów, uszczelnień silikonowych oraz uszczelek), wymiany syfonów, udrażniania syfonów, wymiany rur widocznych na zewnątrz jak i pod tynkiem lub posadzką. 

 

 

Montaż centralnego ogrzewania

Na czym polega usługa montażu centralnego ogrzewania?

 

Usługa montażu centralnego ogrzewania jest jedną z bardziej obszernych, kosztownych oraz wymagających od hydraulika instalatora tzw wiedzy książkowej oraz praktycznej (doświadczenia w wykonaniu instalacji centralnego ogrzewania). W usłudze tej zawiera się zarówno instalacja w kotłowni, wyciągnięcie pionów, odgałęzień oraz montaż radiatorów ciepła ( grzejników, kaloryferów). W instalacji centralnego ogrzewania zawiera się również ogrzewanie podłogowe tzw "podłogówka", panele elektryczne, pompy ciepła, piece elektryczne, piece gazowe, piece na paliwo stałe, dmuchawy i inne urządzenia grzewcze oraz wszystkie akcesoria z tym związane.

Instalacje wodne i kanalizacyjne

 Na czym polega usługa?:

Usługa ta polega na wykonaniu kanalizacyjne częściowej lub pełnej instalacji wodnej i kanalizacyjnej w mieszkaniu, domku, biurze lub sklepie. Pewne etapy wykonania usługi w poszczególnych miejscach będą się różnić.

 

1...Zaczynamy od przygotowania przez hydraulika : 

- przyłączy do sieci wodociągowej oraz przyłączy do sieci kanalizacyjnej (domki lub nowo budowane budynki).

 

2...W momencie zakończenia budowy budynku do stanu surowego, wykonujemy dalsze prace hydrauliczne polegające na rozprowadzeniu rur wodnych, kanalizacyjnych oraz przygotowanie systemu ogrzewania.

 

3...Zakończenie usługi polega na sprawdzeniu szczelności, montażu pieca, sprawdzeniu działania układu oraz wypełnieni niezbędnej dokumentacji.

 

 

Dlaczego tak ważne jest prawidłowe wykonanie instalacji wodnej i kanalizacyjnej?:   

   

Instalacje wodne i kanalizacyjne muszą być sprawne na lata, dlatego tak ważne jest ich przygotowanie przez wykwalifikowanego hydraulika. Solidne wykonanie i bezawaryjność skutkują ogromnym zadowoleniem mieszkańców, oraz poczuciem bezpieczeństwa.

 

Oszczędzają pieniądze z dwóch powodów:

 

1...  Ekonomika pracy. 

2...  Brak awaryjności.

 

Kiedy powinniśmy pomyśleć o instalacji wodnej i kanalizacyjnej?:   

   

Na temat instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej należy pomyśleć już w fazie pierwszych kroków w budowie domu. Pomimo tego że wykonuje się ją w dużej części w momencie gdy zostanie zakończony stan surowy to wcześniej należy przeprowadzić część prac.

Obowiązkowo trzeba przygotować wyprowadzenia przyłączeń do sieci wodno-kanalizacyjnej oraz dostosować ich lokalizację do planowanych bądź istniejących przyłączy. Pamiętaj, że sposób dopływu wody oraz wykonania odprowadzenia powinien być określony w pozwoleniu na budowę.

Lokalizacja   własnego  ujęcia  wody   oraz   zbiornika bezodpływowego  tzw szamba  lub przydomową oczyszczalnię ścieków należy mieć uwzględnione w planie zagospodarowania przestrzennego co należy zgłosić w starostwie.

Po przygotowaniu projektu oraz przyłączy , należy rozplanować (zaprojektować ) instalację wodną wewnątrz budynku. Musi ona być dokładnie przemyślana oraz poprowadzona w miejscach, w których nie jest narażona na zniszczenia, przewiercenia lub uszkodzenia spowodowane innymi działaniami. 

 

ja 

Udrażnianie rur kanalizacyjnych, oczyszczanie rur kanalizacyjnych.

Na czym polega usługa?

 

W ramach tej usługi wykonuję, udrażnianie rur kanalizacyjnych spiralą elektryczną. Spirala elektryczna dużo lepiej radzi sobie z różnego rodzaju zatorami niż sprężyna ręczna. Dodatkowo posiadam różnego rodzaju głowice m in. do twardszych zatorów, przepychającą oraz oczyszczającą w rozmiarze 100 mm. 

Długość rur kanalizacyjnych jaką mogę udrożnić spiralą elektryczną, zależna jest od średnicy rury, poniżej znajdą Państwo informację na jaki zakres przy jakiej średnicy spirala elektryczna jest efektywna. 

Tabela średnic rur kanalizacyjnych i odległość pracy:

Rura fi 32 - fi 40    odległość od 5 - 8 metrów;

Rura fi 50              odległość do 25 metrów;

Rura fi 100 - fi 160 odległość do 34 metrów.

W usłudze udrażniania rur kanalizacyjnych, którą Państwu proponuję staram się zachować pełen profesjonalizm, oraz uwagę żeby rura, którą się zajmuję była jak najdokładniej udrożniona oraz oczyszczona. Pewnego razu klient powiedział, że wykonuje swoja pracę z pasją. Rozbawiło mnie to trochę ponieważ raczej trudno mieć pasję do udrażniania rur. Jednak z jednym miała rację - lubię dobrze wykonać swoją pracę.

Przy usłudze udrażniania rur standardowo nie udzielam gwarancji, jednak jest możliwość jej wykupienia za dodatkową opłatą - 70 zł. Gwarancja wówczas jest udzielana na okres 3 miesięcy lub jednego przyjazdu. Brak standardowej gwarancji jak przy innych usługach jest spowodowany tym, że rura bez powodu się nie zatyka. Zawsze jest przyczyną niewłaściwe użytkowanie instalacji lub jej niewłaściwy montaż. 

 

Jak prawidłowo użytkować instalacje kanalizacyjną?

 

Instalacja kanalizacyjna, która jest prawidłowo wykonana nie stwarza wielu problemów. Jednak warto o nią dbać zawczasu. Pomimo, że są zachowane minimalne spadki, nie ma zbyt wielu kolanek; przy długiej instalacji spływ oraz przepływ nieczystości może być spowalniany w zależności od tego co wrzucamy do kanalizacji. Rury kanalizacyjne są przeznaczone do odpływu fekali, papieru toaletowego, odpadów drobnych kuchennych. Często zdarza się, że niestety do rur trafiają rzeczy, które nie powinny tam trafiać : podpaski, zupa z garnka wraz z dużymi kawałkami marchwi, głowy i układ kostny ryb, pogniecione kartki papieru i wiele innych rzeczy które czasami ciężko sobie wyobrazić, że mogą w ogóle tam trafić.

Kolejnym sposobem na zadbanie o swoją  instalację kanalizacyjną jest co jakiś czas oczyszczanie jej we własnym zakresie środkami chemicznymi.

Możecie Państwo również u mnie zamówić taką usługę i co jakiś czas mogę przyjechać i zadbać o instalację kanalizacyjną stosując dość silny i skuteczny środek chemiczny oczyszczający dno rury.

Zadbanie o swoją instalację kanalizacyjną możecie zacząć już na etapie jej montażu wybierając odpowiedniego fachowca.

 

Jakich błędów unikać podczas montażu instalacji kanalizacyjnej?

 

Żeby przez długie lata nie korzystać z mojej usługi udrażniania rur kanalizacyjnych, Państwa instalacja od samego początku musi być wykonana prawidłowo. Prawie wszystkie instalacje kanalizacyjne, w mieszkaniach, domach, blokach są wykonane systemem grawitacyjnym, ale wystarczy kilka niewielkich błędów, aby stała się ona najgorszą zmorą naszego życia. dająca nam niepewność wykonywania codziennych czynności. Zapchana toaleta - największy koszmar użytkownika instalacji kanalizacyjnej, nie wspominając już o wybijającym brodziku resztkami z toalety.

Unikaj psudo-fachowców. 

Konsultuj projekt ogólny z doświadczonym hydraulikiem. 

 

Najważniejsze zasady montażu instalacji kanalizacyjnej?

 

 

 

Biały montaż.

Montaż wanien, brodzików, sedesów, umywalek, bidetów, kabin prysznicowych, paneli prysznicowych.

Na czym polega usługa?

Usługa białego montażu jest związana z montażem wszystkich urządzeń sanitarnych w łazienkach, kuchniach, lokalach gastronomicznych, gabinetach lekarskich i w wielu innych miejscach. Poza samym fizycznym montażem, w skład usługi wchodzi wykonanie odpowiednich uszczelnień, odprowadzeń kanalizacyjnych, regulacji (np. drzwi kabin prysznicowych, regulacji zaworów spustowych oraz napełniających) i wielu innych czynności związanych z ostatecznym funkcjonowaniem urządzeń sanitarnych.

Możecie się Państwo skontaktować ze mną również przed zakupem urządzeń, spróbuję pomóc w odpowiednim doborze wskazanym dla Państwa potrzeb, funkcji jaką mają pełnić oraz wizualnymi i praktycznymi wskazówkami.

 

Jakie występują urządzenia sanitarne?

- kabiny prysznicowe,

- brodziki,

- wanny,

- umywalki,

-  toalety,

- zlewy,

- baterie,

- panele prysznicowe,

- piece,

- podgrzewacze,

- dmuchawy,

- syfony i wiele innych urządzeń sanitarnych.