Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

+48533434377  
biuro@hydraulika.zgora.pl

Rydza Śmigłego 14/8
Zielona Góra, 65-610

Udrażnianie rur kanalizacyjnych, oczyszczanie rur kanalizacyjnych.

Na czym polega usługa?

 

W ramach tej usługi wykonuję, udrażnianie rur kanalizacyjnych spiralą elektryczną. Spirala elektryczna dużo lepiej radzi sobie z różnego rodzaju zatorami niż sprężyna ręczna. Dodatkowo posiadam różnego rodzaju głowice m in. do twardszych zatorów, przepychającą oraz oczyszczającą w rozmiarze 100 mm. 

Długość rur kanalizacyjnych jaką mogę udrożnić spiralą elektryczną, zależna jest od średnicy rury, poniżej znajdą Państwo informację na jaki zakres przy jakiej średnicy spirala elektryczna jest efektywna. 

Tabela średnic rur kanalizacyjnych i odległość pracy:

Rura fi 32 - fi 40    odległość od 5 - 8 metrów;

Rura fi 50              odległość do 25 metrów;

Rura fi 100 - fi 160 odległość do 34 metrów.

W usłudze udrażniania rur kanalizacyjnych, którą Państwu proponuję staram się zachować pełen profesjonalizm, oraz uwagę żeby rura, którą się zajmuję była jak najdokładniej udrożniona oraz oczyszczona. Pewnego razu klient powiedział, że wykonuje swoja pracę z pasją. Rozbawiło mnie to trochę ponieważ raczej trudno mieć pasję do udrażniania rur. Jednak z jednym miała rację - lubię dobrze wykonać swoją pracę.

Przy usłudze udrażniania rur standardowo nie udzielam gwarancji, jednak jest możliwość jej wykupienia za dodatkową opłatą - 70 zł. Gwarancja wówczas jest udzielana na okres 3 miesięcy lub jednego przyjazdu. Brak standardowej gwarancji jak przy innych usługach jest spowodowany tym, że rura bez powodu się nie zatyka. Zawsze jest przyczyną niewłaściwe użytkowanie instalacji lub jej niewłaściwy montaż. 

 

Jak prawidłowo użytkować instalacje kanalizacyjną?

 

Instalacja kanalizacyjna, która jest prawidłowo wykonana nie stwarza wielu problemów. Jednak warto o nią dbać zawczasu. Pomimo, że są zachowane minimalne spadki, nie ma zbyt wielu kolanek; przy długiej instalacji spływ oraz przepływ nieczystości może być spowalniany w zależności od tego co wrzucamy do kanalizacji. Rury kanalizacyjne są przeznaczone do odpływu fekali, papieru toaletowego, odpadów drobnych kuchennych. Często zdarza się, że niestety do rur trafiają rzeczy, które nie powinny tam trafiać : podpaski, zupa z garnka wraz z dużymi kawałkami marchwi, głowy i układ kostny ryb, pogniecione kartki papieru i wiele innych rzeczy które czasami ciężko sobie wyobrazić, że mogą w ogóle tam trafić.

Kolejnym sposobem na zadbanie o swoją  instalację kanalizacyjną jest co jakiś czas oczyszczanie jej we własnym zakresie środkami chemicznymi.

Możecie Państwo również u mnie zamówić taką usługę i co jakiś czas mogę przyjechać i zadbać o instalację kanalizacyjną stosując dość silny i skuteczny środek chemiczny oczyszczający dno rury.

Zadbanie o swoją instalację kanalizacyjną możecie zacząć już na etapie jej montażu wybierając odpowiedniego fachowca.

 

Jakich błędów unikać podczas montażu instalacji kanalizacyjnej?

 

Żeby przez długie lata nie korzystać z mojej usługi udrażniania rur kanalizacyjnych, Państwa instalacja od samego początku musi być wykonana prawidłowo. Prawie wszystkie instalacje kanalizacyjne, w mieszkaniach, domach, blokach są wykonane systemem grawitacyjnym, ale wystarczy kilka niewielkich błędów, aby stała się ona najgorszą zmorą naszego życia. dająca nam niepewność wykonywania codziennych czynności. Zapchana toaleta - największy koszmar użytkownika instalacji kanalizacyjnej, nie wspominając już o wybijającym brodziku resztkami z toalety.

Unikaj psudo-fachowców. 

Konsultuj projekt ogólny z doświadczonym hydraulikiem. 

 

Najważniejsze zasady montażu instalacji kanalizacyjnej?